Narzedzia – Tigura

Narzędzia, które na co dzień ułatwiają życie rekruterom

Dziś chcielibyśmy podzielić się z wami ułamkiem wiedzy i doświadczenia, które gromadzimy od lat, a które bardzo ułatwia nam życie i pracę na co dzień. W pracy rekrutera cenniejszy od dobrych Kandydatów jest tylko czas, ponieważ zawsze mamy go za mało. Gdyby doba miała 48 godzin… Niestety nie ma i wszystkie nasze pomysły, zadania i projektu musimy realizować zwykle w 8 godzin dziennie. Dla nas to oczywiście za mało, dlatego posiłkujemy się rozwiązaniami, które pomagają nam nie tylko oszczędzić czas, ale również lepiej zorganizować naszą pracę, urozmaicić treści, które publikujemy oraz lepiej dopasować nasz przekaz do wybranej grupy docelowej. Jeżeli również zastanawiacie się jak jedną ręką pisać maila, drugą analizować CV, a trzecią… no właśnie, to zapraszamy do naszej listy kilku „ułatwiaczy pracy”

1. Canva

Narzędzie, które powinni znać wszyscy, którzy chcą publikować ładne i dobre grafiki, bez konieczności kupowania drogich programów i spędzania godzin na uczeniu się z tutoriali jak je obsłużyć. Canva to internetowe narzędzie przeznaczone do tworzenia projektów graficznych. Aby móc z niego korzystać trzeba założyć konto, część dostępnych tam zasobów jest darmowa i w takiej wersji uda nam się za jej pomocą stworzyć wiele ciekawych projektów. Mamy również opcje wykupienia opcji premium i korzystania z dostępnej tam przeogromnej biblioteki zdjęć, ikon, grafik itp. W dzisiejszym świecie, który krzyczy wyróżnij się albo zgiń przekaz wizualny dużo lepiej trafia do naszych odbiorców niż sama tylko treść. Serwując ciekawe artykuły, oferty, informację opakujmy je w kreatywne obrazy i przykujmy uwagę naszych odbiorców.

Tigura, narzędzia - tworzenie projektów graficznych

www.canva.com

2. Asana

Istnieją dwie grupy ludzi – „papierowi i cyfrowi”. Jeżeli jesteś, z kategorii tych osób, które wszystko muszą mieć własnoręcznie zapisane na kartce, nie spodoba Ci się nasza propozycja. Jeśli jednak swoją pracę planujesz pisząc w komputerze lub telefonie z pewnością docenisz Asanę. Asana to narzędzie, które pomaga całym zespołom w organizowaniu, śledzeniu i zarządzaniu ich pracą. Możemy tu planować swoje zadania, dzielić się nimi w ramach projektów, w których uczestniczą także inni członkowie zespołu, przypisywać komentować i oceniać aktywności, a także pilnować terminów i śledzić postępy. Dostęp do aplikacji mamy zarówno z poziomu komputera jak i aplikacji na naszym telefonie. W wersji darmowej dostajemy wszystkie podstawowe, ale kluczowe funkcjonalności, możemy także wykupić dodatkowe opcje korzystając z jednego z 3 planów cenowych.

Tigura, narzędzia - organizacja pracy

www.asana.com

3. Hunter

Niektóre adresy email są na wagę złota. Te biznesowe możemy jednak łatwo znaleźć oraz zweryfikować i nie musimy do tego przeglądać 10 stron w Google. Hunter to narzędzie, które wyszukuje wszystkie dostępne w internecie adresy email skojarzone z konkretną witryną. Hunter dostępny jest także w postaci wygodnej wtyczki do Google Chrome i jest narzędziem płatnym. Możemy jednak skorzystać z jego próbnej, okrojonej wersji. Narzędzie to przyśpiesza i organizuje pracę i za jednym kliknięciem serwuje nam listę interesujących nas adresów email z informacją, ile razy i gdzie ten adres pojawił się w internecie.

Tigura, narzędzia - search adresów email

www.hunter.io

4. MightyText

Aplikacja do pisania sms’ów z komputera to kolejne narzędzie, które oszczędza nasz czas. Poinformowanie o terminie i miejscu spotkania na rozmowę rekrutacyjną, przypomnienie o spotkaniu, wskazówki dojazdu, wszystkie te informacje wysyłamy do kandydatów smsem, tak aby miało on je zawsze przy sobie i łatwo mógł do nich wrócić, bez konieczności logowania się do poczty. Żeby ułatwić sobie tę czynności nie musimy za każdym razem pisać ich w okienku wiadomości na naszym telefonie, możemy wykorzystać do tego szablony stworzone na naszym komputerze, a pomaga nam w tym właśnie MightyText. MightyText jest wtyczką do Google Chrom, a jej największą zaletą jest prostota i intuicyjność. W wersji darmowej mamy limit 100 wiadomości w miesiącu, w wersji pro, oprócz braku tego ograniczanie możemy ponadto m.in. planować wysłanie wiadomości na konkretną godzinę czy użyć jednego z 16 dostępnych motywów.

www.mightytext.net

To tylko niektóre z narzędzi, wtyczek czy aplikacji, które pomagają nam na co dzień. Już niedługo będziemy chcieli podzielić się z wami kolejną porcją dostępnych na rynku rozwiązań.