Czerwiec upłynął nam pod znakiem wzmożonych działań z obszaru sourcingu, headhuntingu i direct search, z uwagi na kilka ciekawych, ale bardzo trudnych do znalezienia profili, jakie podjęliśmy się zrealizować. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że stawiane przez Klientów wyzwania spełniliśmy na najwyższym poziomie, bo świetni, acz rzadcy specjaliści już niedługo zaczną pracę u swoich nowych pracodawców!
Z tej okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami kolejną porcją narzędzi, które nie tylko przetestowaliśmy pod wieloma względami, ale co ważniejsze – wykorzystujemy je na co dzień, przy tych bardziej typowych, oraz mocno wyspecjalizowanych projektach rekrutacyjnych. Nie przedłużając, poniżej przedstawiamy narzędzia ułatwiające pracę rekruterów part 2.
Boolean search to metoda, która w ostatnim czasie przeżywa rozkwit swojej popularności. Jeszcze niedawno wykorzystywana przez nielicznych, dziś co najmniej obiła się o uszy każdego rekrutera. Na szczęście powstało narzędzie, które jeszcze bardziej ułatwia nam korzystanie z operatorów logicznych. Recruit’em jest narzędziem, przy pomocy którego przeszukamy LinkedIn z wykorzystaniem właśnie Boolean search w łatwy i intuicyjny sposób. Wśród jej licznych zalet z pewnością możemy wymienić brak ograniczenia liczby wyników dla tych, którzy jeszcze nie wykupili opcji premium LinkedIn, a także szybkość i łatwość obsługi.
Jako rekruterzy publikujemy dziennie wiele postów czy artykułów oraz wysyłamy całą masę spersonalizowanych wiadomości. Nic bardziej nie irytuje zarówno twórców jak i czytelników, jak literówki, błędy gramatyczne czy językowe. Dlatego zawsze przed udostępnieniem stworzonej przez nas treści warto sprawdzić jej poprawność.
Grammarly to nie jedno, a cały zestaw aplikacji do sprawdzania pisowni oraz gramatyki języka angielskiego. W sumie do wykorzystania mamy 4 narzędzia, którymi są dodatek do Microsoft Office, dedykowany edytor tekstu na Windows lub Mac, wykrywacz plagiatów oraz wtyczka do przeglądarki – z której to właśnie najczęściej korzystamy! Możemy korzystać z aplikacji za darmo, ale dostępne są również: wersja płatna, edukacyjna oraz biznesowa, które dają szereg dodatkowych funkcjonalności.
Co jednak, kiedy chcemy sprawdzić tekst napisany po polsku, a edytor Microsoft Office nie wyłapał wszystkich błędów? My wtedy sięgamy po Ortograf.pl – bardzo prostą i łatwą w obsłudze stronę, która wyłapuje nasze pomyłki oraz sugeruje zastąpienie ich poprawnymi formami. Jest bezpłatna, a jej użycie zajmuje dosłownie kilka minut. Uwierzcie nam na słowo, że warto poświęcić ten czas.
To narzędzie z pewnością docenią rekruterzy IT. Dlaczego? Ponieważ GlossaryTech to rozwiązanie, które pomaga zrozumieć nazwy i terminy z obszaru szeroko pojętego IT. Możemy używać go na dwa sposoby jako:
Nieocenione źródło wiedzy dla młodych rekruterów, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę z rekrutacjami technicznymi, ale przydatne również dla rekrutacyjnych „wyjadaczy” – bo w świecie IT nowe technologie pojawiają się jak grzyby po deszczu.
W tym przypadku również mamy dla Was polski odpowiednik opisanego wyżej narzędzia – jest nim Mr. Toomuch. Jak sami twórcy go nazywają – Tłumacz definicji IT. Również działa na zasadzie rozszerzenia przeglądarki, a wszystko dostępne jest w polskiej wersji językowej. Przeglądanie profili kandydatów na LinkedIn, Stack Overflow, czy Githubie staje się dużo szybsze, a samo narzędzie ma niewątpliwie duży walor edukacyjny.
Jako ostatnią w naszym zestawieniu polecamy aplikację do umawiania spotkań z kandydatami. W zawodzie rekrutera rozmowy i spotkania to istotna część dnia, dlatego ich planowanie powinno być szybkie i łatwe. Aplikacja jest zsynchronizowana z kalendarzem, dlatego zawsze dostępne są tylko wolne terminy, dzięki czemu nie ma problemu z nakładającymi się spotkaniami. Co więcej, umawiając spotkania w większym gronie, możemy wygenerować jeden link i przesłać do wszystkich uczestników.
Tak wygląda kolejna porcja narzędzi, aplikacji i rozszerzeń, które warto przetestować, bo z pewnością bardzo ułatwiają one pracę. Jeżeli znacie alternatywy dla wymienionych wyżej rozwiązań – z chęcią je poznamy!