Narzędzia rekrutacyjne part 2

Narzędzia ułatwiające pracę rekruterów part 2

Czerwiec upłynął nam pod znakiem wzmożonych działań z obszaru sourcingu, headhuntingu i direct search, z uwagi na kilka ciekawych, ale bardzo trudnych do znalezienia profili, jakie podjęliśmy się zrealizować. Dziś możemy z dumą powiedzieć, że stawiane przez Klientów wyzwania spełniliśmy na najwyższym poziomie, bo świetni, acz rzadcy specjaliści już niedługo zaczną pracę u swoich nowych pracodawców!

Z tej okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami kolejną porcją narzędzi, które nie tylko przetestowaliśmy pod wieloma względami, ale co ważniejsze – wykorzystujemy je na co dzień, przy tych bardziej typowych, oraz mocno wyspecjalizowanych projektach rekrutacyjnych. Nie przedłużając, poniżej przedstawiamy narzędzia ułatwiające pracę rekruterów part 2.

1. Recruit’em

Boolean search to metoda, która w ostatnim czasie przeżywa rozkwit swojej popularności. Jeszcze niedawno wykorzystywana przez nielicznych, dziś co najmniej obiła się o uszy każdego rekrutera. Na szczęście powstało narzędzie, które jeszcze bardziej ułatwia nam korzystanie z operatorów logicznych. Recruit’em jest narzędziem, przy pomocy którego przeszukamy LinkedIn z wykorzystaniem właśnie Boolean search w łatwy i intuicyjny sposób. Wśród jej licznych zalet z pewnością możemy wymienić brak ograniczenia liczby wyników dla tych, którzy jeszcze nie wykupili opcji premium LinkedIn, a także szybkość i łatwość obsługi.

rekrutacja specjalistów - headhunting

www.recruitin.net

2. Grammarly

Jako rekruterzy publikujemy dziennie wiele postów czy artykułów oraz wysyłamy całą masę spersonalizowanych wiadomości. Nic bardziej nie irytuje zarówno twórców jak i czytelników, jak literówki, błędy gramatyczne czy językowe. Dlatego zawsze przed udostępnieniem stworzonej przez nas treści warto sprawdzić jej poprawność.

Grammarly to nie jedno, a cały zestaw aplikacji do sprawdzania pisowni oraz gramatyki języka angielskiego. W sumie do wykorzystania mamy 4 narzędzia, którymi są dodatek do Microsoft Office, dedykowany edytor tekstu na Windows lub Mac, wykrywacz plagiatów oraz wtyczka do przeglądarki – z której to właśnie najczęściej korzystamy! Możemy korzystać z aplikacji za darmo, ale dostępne są również: wersja płatna, edukacyjna oraz biznesowa, które dają szereg dodatkowych funkcjonalności.

 

posty i artykuły poprawnie pisane

www.grammarly.com

Co jednak, kiedy chcemy sprawdzić tekst napisany po polsku, a edytor Microsoft Office nie wyłapał wszystkich błędów? My wtedy sięgamy po Ortograf.pl – bardzo prostą i łatwą w obsłudze stronę, która wyłapuje nasze pomyłki oraz sugeruje zastąpienie ich poprawnymi formami. Jest bezpłatna, a jej użycie zajmuje dosłownie kilka minut. Uwierzcie nam na słowo, że warto poświęcić ten czas.

dobre wiadomości rekrutacyjne

www.ortograf.pl

3. GlossaryTech

To narzędzie z pewnością docenią rekruterzy IT. Dlaczego? Ponieważ GlossaryTech to rozwiązanie, które pomaga zrozumieć nazwy i terminy z obszaru szeroko pojętego IT. Możemy używać go na dwa sposoby jako:

  • CV Scanner, gdzie wklejamy fragmenty lub całość CV, a system wyłapuje nazwy technologii, podaje ich definicje i kolorami oznacza przynależność do określonych kategorii.
  • Wtyczka do przeglądarki, która działa tak samo, ale nie musimy nic kopiować. Informacje dostajemy od razu, na przykład na profilu LinkedIn kandydata.

Nieocenione źródło wiedzy dla młodych rekruterów, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę z rekrutacjami technicznymi, ale przydatne również dla rekrutacyjnych „wyjadaczy” – bo w świecie IT nowe technologie pojawiają się jak grzyby po deszczu.

rekrutacje IT, rekrutacje techniczne, definicje

www.glossarytech.com

W tym przypadku również mamy dla Was polski odpowiednik opisanego wyżej narzędzia – jest nim Mr. Toomuch. Jak sami twórcy go nazywają – Tłumacz definicji IT. Również działa na zasadzie rozszerzenia przeglądarki, a wszystko dostępne jest w polskiej wersji językowej. Przeglądanie profili kandydatów na LinkedIn, Stack Overflow, czy Githubie staje się dużo szybsze, a samo narzędzie ma niewątpliwie duży walor edukacyjny.

rekrutacja programistów, rekrutacja IT

www.mrtoomuch.pl

 

4. Appoint.ly

Jako ostatnią w naszym zestawieniu polecamy aplikację do umawiania spotkań z kandydatami. W zawodzie rekrutera rozmowy i spotkania to istotna część dnia, dlatego ich planowanie powinno być szybkie i łatwe. Aplikacja jest zsynchronizowana z kalendarzem, dlatego zawsze dostępne są tylko wolne terminy, dzięki czemu nie ma problemu z nakładającymi się spotkaniami. Co więcej, umawiając spotkania w większym gronie, możemy wygenerować jeden link i przesłać do wszystkich uczestników.

 

Rozmowy rekrutacyjne

www.appoint.ly

Tak wygląda kolejna porcja narzędzi, aplikacji i rozszerzeń, które warto przetestować, bo z pewnością bardzo ułatwiają one pracę. Jeżeli znacie alternatywy dla wymienionych wyżej rozwiązań – z chęcią je poznamy!